ΝΕΑΤο “κιτρινόμαυρο” πρόγραμμα 12-13/10

11/10/20190

 

Άλλο ένα Σαββατοκύριακο ξεκινάει αύριο και είναι γεμάτο με αγώνες. Στην αγωνιστική δράση επιστρέφουν η ανδρική και η γυναικεία ομάδα επιτραπέζιας αντισφαίρισης, με τις γυναίκες να ετοιμάζονται για ντέρμπι κορυφής με τον Παναθηναϊκό.

Το μεσημέρι του Σαββάτου, η μπασκετική ομάδα αγωνίζεται με τον Ήφαιστο στη Λήμνο, ενώ το απόγευμα κάνει πρεμιέρα η γυναικεία ομάδα βόλεϊ εκτός έδρας με την Λαμία.

Τέλος, σημαντικούς αγώνες δίνουν και τα τμήματα υποδομής βόλεϊ και χάντμπολ.

Γεμίζουμε τα γήπεδα, στηρίζουμε όλα τα τμήματα της ΑΕΚ!

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σάββατο 12/10/2019
Αγώνας: ΓΣ Φιλίας Ορεστιάδας – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: “Νίκος Σαμαράς”, Ορεστιάδα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός ΑΟ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 4η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυναικών
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΣΕΦ.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΕΑ Βόχας
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: “Νίκος Σαμαράς”, Ορεστιάδα.

Αγώνας: ΑΟ Τελαμών – ΑΕΚ
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Γυναικών
Διοργάνωση: 5η αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυναικών
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Ομοσπονδιακή Αίθουσα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης ΣΕΦ.

Αγώνας: Ήφαιστος Λήμνου – ΑΕΚ
Άθλημα: Μπάσκετ Ανδρών
Διοργάνωση: 3η αγωνιστική Basket League
Ώρα: 15:45
Γήπεδο: “Νίκος Σαμαράς”, Λήμνος.

Αγώνας: ΑΟ Λαμίας 2013 – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Γυναικών
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Pre League
Ώρα: 18:00
Γήπεδο: Χαλκιοπούλειο, Λαμία.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΕ Αμπελοκήπων
Άθλημα: Βόλεϊ Αγοριών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Βόλεϊ Αγοριών Κ18 Α’ Φάσης ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 19:15
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Αγώνας: Ιωνικός ΑΣ – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Α’ Φάσης Β’ Ομίλου ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: “Ζ. Αλεξάνδρου”, Νέα Φιλαδέλφεια.

Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΕ “Αθηνά” Μαγκουφάνας 2004
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Εκτός Συναγωνισμού ΕΣΠΑΑΑ
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Βόλεϊ Κοριτσιών Κ18 Α’ Φάσης Α’ Ομίλου Εκτός Συναγωνισμού ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 21:00
Γήπεδο: Σχολικό Κλειστό Νέας Φιλαδέλφειας.

Κυριακή 13/10/2019
Αγώνας: ΑΕΚ – ΑΣ Πέρα
Άθλημα: Επιτραπέζια Αντισφαίριση Ανδρών
Διοργάνωση: 6η αγωνιστική Α1 Εθνικής Κατηγορίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: “Νίκος Σαμαράς”, Ορεστιάδα.

Αγώνας: ΑΕΚ – Πανελλήνιος ΓΣ
Άθλημα: Χάντμπολ Παίδων
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Χάντμπολ Παίδων ΕΣΧΑ
Ώρα: 10:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΕΚ – Ολυμπιακός ΣΦΠ
Άθλημα: Χάντμπολ Νέων
Διοργάνωση: 1η αγωνιστική Χάντμπολ Νέων ΕΣΧΑ
Ώρα: 12:00
Γήπεδο: “Γ. Κασιμάτης”, ΟΑΚΑ.

Αγώνας: ΑΟ Θρακομακεδόνων – ΑΕΚ
Άθλημα: Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20 ΕΣΠΑΑΑ
Διοργάνωση: 2η αγωνιστική Βόλεϊ Κοριτσιών Κ20 Α’ Φάσης Α’ Ομίλου ΕΣΠΑΑΑ
Ώρα: 15:00
Γήπεδο: Θρακομακεδόνων.

Leave a Reply

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

 Φωκών 9
 Τ.Κ. 143 42
 Νέα Φιλαδέλφεια
 08.30-20.00

 [tel]: 210 2584582
 [fax]: 210 2584584
 [e-mail]: info [AT]aek [DOT] gr
 [e-mail]: pressoffice [AT] aek[DOT] gr

Copyright © 2019 ΑΕΚ – Αθλητική Ένωσις Κωνσταντινουπόλεως. All rights reserved.